Tiigi rajamise

võimalused

Naturaalne tiik

See ujumistiik pakub rikkalikku looduselamust koos mitmekesise taimestikuga. Täiesti naturaalse tiigi lahenduse puhul ei kasutata arvestatavat filtritehnoloogiat. Vesi võib olla aeg-ajalt pisut hägune (õietolmu perioodile järgneval ajal ja kuumalainete perioodil). Energiakulud praktiliselt puuduvad ja hooldust tehakse perioodiliselt (veetaimede pügamine, puulehtede eemaldamine skimmerist jne).

Puhta veega naturaalne ujumistiik

Tiik pakub nauditavat loomulikku ujumiskogemust. Kasutatakse valitud filtritehnoloogiaid, et vesi oleks aastaringselt valdavalt puhas ja läbipaistev. Veepuhastuses on oluline roll rekreatiivaladel ja taimedel. Vähene energiakulu suuremate osakeste filtreerimisele ning regulaarne hooldus on vajalikud, et veekeskkonda hoida soovipäraselt puhtana.

Kristallpuhas naturaalne ujumistiik

Ideaalne lahendus nõudlikule ent loomulikku veekeskonda nautivale suplejale. Kindlad ehitusvõtted ja kaasaegne tehnoloogia tagavad kristallpuhta vee ja naturaalse veekeskkonna. Tiik on varustatud põhjatrappide, skimmerite ja tipptasemel filtritehnoloogiatega. Viimane lihv veepuhastusele saavutatakse taimedega. Arvestama peab keskmise energiakulu ja regulaarse hooldusvajadusega.

Hübriidbassein (Biopool)

Sobilik lahendus ülinõudlikule kasutajale ning suurema kasutusintensiivsuse puhul. Enamasti välimuselt ja olemuselt traditsiooniline bassein, kuid rakendatakse tiikidele omast filtreerimistehnoloogiat. Automatiseeritavad filtrid täiendatud tipptehnoloogilise veepuhastuslahendusega. Alati kristallpuhas vesi, ilma kloori ja muude karmide kemikaalide kasutuseta. Regulaarne hooldus. Keskkonnasõbralik tulevikubassein.

Küsige julgelt

Tuletõrje veevõtukoht ideaalseks ujumistiigiks

Viimased arengusuunad näitavad, et uusarendustes nõutakse aina enam tuletõrje veevõtukohtade rajamist ja ehitamist. Isoleeritud tuletõrje veevõtukohast saab kujundada ka praktilise ujumistiigi.

Tiigi valikutest pikemalt

Naturaalne tiik

Selline ujumistiik pakub mitmekesise taimestikuga rikkalikku looduselamust. Tiik on vooderdatud kvaliteetsete elastsete geomaterjalidega. Tiigi kaldaid saab vastavalt fantaasiale kujundada nii looduslähedaseks kui hing ihkab. Sellel looduslähedasel lahendusel pole arvestatavat filtritehnoloogiat. Vesi võib olla aeg-ajalt pisut hägune (õietolmu perioodile järgneval ajal ja kuumalainete perioodil). Energiakulu suhteliselt väike ja hooldust tehakse perioodiliselt (veetaimede pügamine, puulehtede eemaldamine). Naturaalse tiigi ehitusel on soovi korral võimalik rajada filtreerimise lisamise valmidus (põhjatrapid, torustikud, kaevud) ja filtreemisseadmeid hiljem paigaldada.

Puhta veega naturaalne ujumistiik

Tiik pakub nauditavat ujumiskogemust. Kasutatakse valitud filtritehnoloogiaid, et vesi oleks aastaringselt valdavalt puhas ja läbipaistev. Veepuhastuses on oluline roll vee rekreatiivaladel ja taimedel. Vähene energiakulu suuremate osakeste filtreerimisele ja regulaarne hooldus on vajalikud, et veekeskkonda hoida soovipäraselt puhtana. Tiigimeistrite rajatud tiigid on omanäoliseks alternatiiviks traditsioonilistele basseinidele. Need vähese ehitusmaterjali kuluga tiigid on asjatundlikult ehitatud mineraalse pinnase kujundamisega. Luuakse konkreetne ujumistsoon ümbritseva regenereemistsooniga, kus viimase lihvi tiigivee looduslikule puhastamisele annavad kaunid vee- ja märgalataimed. Veekogu on vooderdatud kvaliteetsete elastsete geomaterjalidega, mis tagab kristallselge vee ja kemikaalivaba ujumiskogemuse. Puhta veega naturaalsed suuremõõtmelised tiigid on looduslikud pelgupaigad ja sobivad avara ruumi poolest suurepäraselt looduslikus keskkonnas ujumise austajatele.

Kristallpuhas naturaalne ujumistiik

Ideaalne lahendus nõudlikule ent loomulikku veekeskonda nautivale suplejale. Spetsiaalne kujundus, kaasaegne tehnoloogia ja parimad elastsed geomaterjalid tagavad kristallpuhta vee ja naturaalse veekeskkonna. Tiik on varustatud põhjatrappide, skimmerite ja tipptasemel filtritehnoloogiatega. Tiigi kaldaid saab kujundada maksimaalselt looduslähedaseks. Kõige viimane lihv veepuhastusele saavutatakse veetaimedega. Sellise tiigi puhul tuleb arvestada keskmise energiakulu ja regulaarse hooldusvajadusega. Kristallpuhtad naturaalsed ujumistiigid eristuvad basseinidest nende ehitusmaksumuse poolest, mis muudab need kuluefektiivsemaks võrreldes näiteks hübriidbasseinidega.

Hübriidbassein (Biopool)

Sobilik lahendus ülinõudlikule kasutajale ning suurema kasutusintensiivsuse puhul. Olemuselt sarnaneb traditsioonilise basseiniga, kuid kasutab tiikidele omast filtreerimistehnoloogiat. Soovi korral isegi automatiseeritavad veefiltrid on täiendatud tipptehnoloogiliste veepuhastuslahendustega. Alati kristallpuhas vesi, ilma kloori ja muude karmide kemikaalide kasutuseta. Ülivaiksed filtreerimisseadmed puhastavad ja filtreerivad vett, hoides selle puhta ja selgena ilma kloori ning muude kemikaalideta. Ujumishooajal puhastab basseini põhja ja seinu kaasaegne basseini puhastusrobot. Biopool-i energiakulu ja hoolduskulu on analoogne traditsiooniliste basseinidega. Hübriidbasseine saab rajada õue ja siseruumidesse  – alates pisikesest suplusbasseinist kuni täissuuruses võistlusbasseinini. Ujumishooaja pikendamiseks välitingimustes on võimalik lisada vee soojendamiseks õhksoojuspump.

Keskkonnasõbralik tulevikubassein.

Lisaks tiikidele ja basseinidele rajame loomulikult ka kõikvõimalikud muud tehisveekogud ja veeatraktsioonid: saunatiigi, aiatiigi, Jaapani veeaia, dekoratiivkalade tiigi, veesilma, kaskaadi, joa, kärestiku, oja, veeseina, veehoidla, märgala, purskkaevu ning akvapoonika- ja  suletud vesiviljeluse süsteemid- ning lahendused.

Pinnaveest geomembraaniga isoleeritud ning filtreeritud tiigid toimivad kriisiolukorras ka hädapärase veereservuaarina. Sõltuvalt valitud filtreerimistehnoloogiast on võimalik saavutada praktiliselt joogiveele ligilähedane vee puhtus.